Зв'язатися з нами

Ємнісні сенсори P-CAP:

Сьогодні сенсорні екрани застосовуються повсюдно. Планшети, телефони, автомати для продажу квитків, банкомати — в усіх цих пристроях використовуються сенсорні екрани.

Але застосування сенсорних технологій на великих екранах пов'язане з істотними ускладненнями. Що це за складнощі, і як компанії Sharp вдалося впоратись із ними, створюючи нову флагманську модель інтерактивної дошки BIG PAD Pro класу 80 дюймів, ми пояснимо далі.

Принцип дії звичайного ємнісного сенсорного екрана

Найпростіша конструкція ємнісного сенсорного екрана передбачає нанесення з одного боку прозорого провідного шару, наприклад оксиду індію та олова. На цей шар у чотирьох кутах екрана подається невелика напруга, яка утворює однорідне електричне поле.

Коли до іншого боку скла доторкається людський палець, контролер пристрою може визначити координати дотику за зміною ємності, яку визначає на підставі зміни напруги в кутах панелі.

Обмежені можливості звичайних ємнісних екранів

Звичайна ємнісна технологія добре працює на малих екранах і простих задачах, у яких одночасно використовується тільки один дотик. Звичайна ємнісна сенсорна технологія не дозволяє реалізовувати мультидотик, а також може давати фальшиві повідомлення про дотики внаслідок несподіваних змін електричних параметрів навколишнього середовища. Зазвичай у дисплеях великого формату використовується інфрачервона сенсорна технологія, якій властиве певне запізнення.

Як працює сенсорний екран P-CAP

У проекційно-ємнісному сенсорному екрані (скорочено PCT або PCAP) на два паралельні скляні листи наносяться горизонтальні і вертикальні провідні доріжки. Фактично, утворюється сітка тонких доріжок, на які по черзі подається напруга.

У момент дотику пальцем до екрана контролер визначає зміну ємності між сітками доріжок. Проекціно-ємнісні екрани здатні розпізнавати одночасно декілька дотиків. Однак у них теж можливий вплив завад і мимовільні дотики.

Як 80-дюймовий дисплей PN-80TC3 BIG PAD Pro здолав нові рубежі

У інтерактивній дошці PN-80TC3 професійного класу використовується проекційно-ємнісна сенсорна технологія, поліпшений контролер і підвищена частота опитування каналів.

У контролері використовується унікальний алгоритм, який завдяки підвищеній частоті опитування у 220 Гц і збільшеній потужності сигналу послаблює дію завад у вісім разів порівняно зі звичайною.

Підвищено точність дотику, майже повністю усунено випадки мимовільних і фальшивих дотиків, а затримки практично немає.

Враження користувачів

Сенсорний екран BIG PAD може з ювелірною точністю розпізнавати до десяти одночасних дотиків, і ним може одночасно користуватись аж четверо людей. У програмному забезпеченні Sharp Pen також використовується унікальна технологія, у якій видимий результат визначається силою натискання.

Швидкодія і точність сенсорного вводу в такій системі дозволяють природно і плавно писати, що разом із чутливістю до сили натискання дає такі ж самі відчуття, як і користування традиційною лекційною дошкою з маркерами.

Унікальна пропозиція, яка змінює уявлення про роботу в команді

  • Опитування каналів проекційно-ємнісного екрану з частотою 220 Гц з унікальним алгоритмом визначення сили натискання. (Імпульси напруги з частотою 220 Гц)
  • У контролері реалізовано унікальний алгоритм, оптимізований до частоти 220 Гц, здатний відрізняти справжні дотики від фальшивих із збільшеним на 87,5% ступенем достовірності.
  • У результаті поліпшується впевненість, швидкодія і природність реакції на дотики та письмо.