Зв'язатися з нами

Зараз ця система доступна у Великій Британії та Німеччині, але планується її поширення в інших країнах.

Модульне рішення

«Smart Chap» — це модульний комплекс керування енергоспоживанням будинку, призначений для максимізації споживання сонячної енергії та ефективного керування побутовою електротехнікою.

Базова конфігурація системи складається з електронного блоку керування, системи сонячних батарей, акумуляторного пристрою, інвертора та лічильника електроенергії. Серце системи — це електронний блок керування, який координує роботу всіх інших компонентів. Керувати роботою системи можна за допомогою інноваційної програми для моніторингу та керування — Smart Chap. Перспективний підхід до інтеграції додаткового обладнання та програмного забзепечення, який організовано за принципом відкритої платформи, робить цю систему справді унікальним рішенням.

Інтелектуальний застосунок

Застосунком Smart Chap можна користуватися для контролю і керування енергетичними потоками у помешканні.

Контроль

Система енергетичного менеджменту дозволяє споживачам контролювати енергетичні потоки у помешканні за допомогою планшета чи смартфона. Наприклад, можна дізнатися, скільки електроенергії виробляє у даний момент дахова сонячна батарея, ступінь зарядки акумулятора чи поточне споживання електроенергії у помешканні. Система енергетичного менеджменту покаже, скільки і в який час доби використовується електроенергія власного виробництва. Вона також оцінює ступінь енергетичної самодостатності помешкання і показує, як її можна поліпшити. Усі ці дані зберігаються і можуть у подальшому відображатись у графічній формі для оцінки характеристик житла протягом окремих періодів.

Аналіз споживання

На наступному етапі розробки буде можливо також розбити споживання електроенергії найчастіше використовуваного обладнання у домі (наприклад, холодильника, морозильної камери, телевізора), щоб визначити енергозатратні прилади та визначити потенціал заощадження електроенергії. Цей процес називається розбивкою.

Керування

Окрім контролю енергетичних потоків, застосунок Smart Chap можна використовувати для цільового керування зберіганням електроенергії, подачею енергії в електромережу загального призначення та споживанням електроенергії.

Періоди виробництва і споживання

Намагаючись по максимуму використати сонячну електроенергію, вироблену власними засобами, доводиться долати певну складність, адже сонячні батареї дають електроенергію тільки протягом дня, а споживання електроенергії збільшується тільки після заходу сонця. Для вирішення цієї проблеми і забезпечення цілодобового електропостачання необхідно керувати зберіганням електроенергії.

Керування споживанням електроенергії (обмеження пікового навантаження)

Застосунок вже має функцію інтелектуального керування споживанням електроенергії, дозволяючи користувачам керувати споживачами електроенергії за допомогою електророзеток із бездротовим керуванням. У перспективі буде можливо також безпосередньо керувати пристроями, підготованими до роботи з інтелектуальною електромережею. У застосунку також передбачено функцію прогнозу погоди. У майбутньому нею можна буде користуватися для керування електроприладами, наприклад для автоматичного ввімкнення пральної машини чи теплового насоса у сонячну погоду.

Особливі можливості

Високоякісні компоненти

Компанія Sharp — одна з провідних компаній світу, які спеціалізуються на сонячно-енергетичних системах. Підтвердженням її досвіду і надійності є понад 55 років діяльності у цій галузі. Основні компоненти системи, а саме сонячні фотоелектричні панелі, акумуляторна система зберігання електроенергії та застосунок Smart Chap, було розроблено і виготовлено в Німеччині та буде сертифіковано Німецькою асоціацією з технологій у галузі електротехніки, електроніки й інформаційних технологій (VDE).

Гнучке модульне рішення

Завдяки модульному підходу можна користуватися окремими компонентами і керувати підключеними пристроями. Це означає, що рішення придатне для використання як нових, так і існуючих сонячних батарей.

Принцип відкритої платформи

В оригінальному рішенні компанії Sharp використовуються сонячні панелі Sharp, літій-іонна батарея фірми BMZ ємністю 5 кВт·год і інвертор фірми Victron. Але саме принцип відкритої платформи робить це рішення відмінним від інших. Він полягає у тому, що система сумісна з електрогенеруючими пристроями інших виробників (не тільки сонячними батареями, а й гідро-та вітрогенераторами), а отже, придатна для реалізації загальнодержавних проектів модернізації. Аналогічно, завдяки наявності відповідних драйверів можна легко інтегрувати акумулятори та інвертори інших виробників. Стандартні інтерфейси системи постійно оновлюються.

Аналіз споживання

Завдяки аналізу споживання споживачі можуть одержувати повну інформацію про споживання електроенергії. Це означає, що вони можуть легко визначати енергозатратні прилади і замінювати їх за власним бажанням.

Раціональне використання ресурсів — Energy Shop

Купуючи систему Smart Chap, споживачі автоматично здобувають доступ до порталу Energy Shop, на якому можна придбати найновіше обладнання та нові застосунки.

Сам контролер автоматично оновлює мікропрограмне забезпечення до останньої версії. Користуючись рішенням HEMS компанії Sharp, споживачі можуть бути впевнені в тому, що їхнє обладнання відповідає наявним на ринку розробкам.

Розширення до системи «розумний будинок»

На подальших стадіях розвитку систему буде розширено до єдиного рішення «розумний будинок» із розширеними можливостями керування пристроями. Вона дозволятиме ширше керувати такими пристроями як теплові насоси, термостати, кондиціонери, освітленням і охоронною сигналізацією.

Рішення на основі OEM та ребрендингу

На прохання корпоративного споживача, наприклад комунального підприємства, інтерфейс користувача підприємства можна змінити з урахуванням дизайну корпоративного бренда.

Контроль функціонування системи

На прохання споживача, постачальник електроенергії та монтажна компанія матимуть можливість контролювати роботу всіх встановлених систем за допомогою центру монтажної організації (Installer Centre).

Повні переваги

Виробництво чистої енергії, уникнення викидів вуглекислого газу та зменшення енергоспоживання — лише деякі з переваг для кінцевого споживача.

Захист навколишнього середовища

У наші дні суспільство все більше дізнається про важливість захисту клімату і довкілля. Фактично, виробництво чистої енергії та зменшення енергоспоживання в усіх на вустах. Користувач може зробити свій активний внесок у ці перетворення, щоб залишити нашу планету майбутнім поколінням у доброму стані.

Фінансові переваги

Вартість електроенергії зростає, а вартість монтажу сонячних батарей зменшується — сполучення цих двох факторів робить купівлю сонячних батарей мудрим капіталовкладенням. За допомогою пристрою Smart Chap користувачі можуть керувати й оптимізувати споживання електроенергії, непогано економлячи кошти. Додатковими фінансовими стимулами в масштабах країни можуть бути урядові субсидії та податкові кредити.

Свобода і контроль

Установивши сонячно-енергетичну систему, споживачі можуть досягнути значно більшої свободи. Вони більше не будуть прив'язані до тарифів, на них не впливатимуть підвищення цін, а керувати споживанням електроенергії власного виробництва можна буде за допомогою застосунку Smart Chap, виходячи з власних обставин і потреб. Цей застосунок дозволяє весь час стежити за енергетичними потоками у домі.