Зв'язатися з нами

Стратегія у галузі охорони навколишнього середовища

 • Провід у захисті довкілля

  У 2004 році до засад функціонування компанії Sharp було додано мету брати провід у захисті довкілля. Десятиліття, що минуло, показало, що це не порожні слова.

  Sharp був першим виробником, який отримав екологічну марку ЄС для телевізора. Більшість багатофункціональних принтерів Sharp нагороджуються та сертифікуються за їх енергозберігаючі та екологічні властивості.

  Протягом останніх років сотні виробів фірми Sharp одержали міжнародні нагороди за досягнення в області екологічного конструювання. Це відповідає нашому зобов'язанню виробляти екологічно безпечну продукцію, що у свою чергу дозволяє нам досягнути своєї мети — бути передовою компанією у сфері захисту довкілля.

  Економити ресурси.

  Економити енергію.

  Прагнути тривалої надійної експлуатації.

  Максимізувати придатність для повторного використання.

  Такі зобов'язання взяла на себе компанія Sharp по відношенню до довкілля і суспільства.

 • Позитивна дія. Справжня інвестиція.

  Від ранніх етапів розробки і виробництва й аж до утилізації по закінченні терміну експлуатації, всі операції, що прямо чи непрямо впливають на навколишнє середовище, підлягають ретельній перевірці.

  Усі наші заводи і більшість офісів відповідають стандарту ISO 14001, яким встановлено вимоги до систем екологічного менеджменту. Компанія також стимулює впровадження екологічного менеджменту та ініціатив з екологічної освіти в межах цілої організації.

  Наші інженери постійно розробляють інноваційні екологічні технології, щоб зробити світ чистішим, екологічно безпечнішим, тому ретельна увага приділяється виробництву високоякісних виробів із застосуванням передових технологій збереження довкілля.

 • Виробництво продукції з поліпшеними показниками екологічної безпеки

  Вказівки з екологічно безпечної продукції (Green Product Guidelines), які прийняла компанія Sharp, регулюють поводження з кожним окремим випущеним нами виробом. Ми прагнемо зменшувати споживання енергії, обсяги відходів, кількість пакувальних матеріалів, вдосконалювати повторну переробку і створювати вироби з довшим терміном служби.

 • Історія і майбутнє лідерства

  Будучи винахідником на благо суспільства, компанія Sharp розпочала піонерські розробки в області сонячних технологій ще у 1959 році. Сьогодні наші технології в галузі сонячної енергетики працюють у помешканнях, у сільському господарстві і промисловості, на сонячних електростанціях і адміністративних будівлях по цілому світі. І це лише одна з галузей, у яких ми здобули значний досвід.

  Там, де доцільно, у наших виробах використано світлодіоди з подовженим терміном експлуатації, які споживають мінімум електроенергії і відзначаються тривалим терміном служби.

  Ми постійно вдосконалюємо свої енергоефективні принтери і БФП.

  Почуття відповідальності за довкілля — спадкова риса Sharp

  Як відомо, назва нашої компанії пов'язана з винаходом її засновника Токуджі Хаякави — «завжди гострим олівцем». Оскільки він також перетворював щоденний відхід на щось придатне до повторного використання, економлячи при цьому цінну деревину, можна сказати, що це й був наш перший екологічно відповідальний виріб.

«Зелені» вироби

У компанії Sharp називають свої екологічно відповідальні вироби «зеленими виробами» (GP). 
«Вказівки з екологічно безпечної продукції», у яких визначено критерії розробки і конструювання за сімома принципами, використовуються у відділах проектування продукції ще з 1998 року. Аналогічно, свої екологічно свідомі пристрої компанія називає «зеленими пристроями» (GD). Щодо них прийнято «Вказівки з екологічно свідомих пристроїв», які застосовуються всіма відділами конструювання пристроїв, починаючи з 2004 року.

Розробляючи такі вироби і пристрої, компанія Sharp встановлює конкретні цілі відповідно до стандартів з GP та GD, сформульованим на основі вказівок з екологічно безпечної продукції та пристроїв. На стадіях дрібносерійного та серійного виробництва визначається, наскільки добре насправді виріб чи пристрій відповідає цим цілям; виробам і пристроям, які насправді відповідають цим стандартам, надається статус «зелених».

Стандарти GP і GD, які є еталоном цілей розробки, щороку переглядаються і коригуються у бік посилення норм з метою подальшого поліпшення екологічних характеристик виробів і пристроїв.

Принципи створення «зелених» виробів

Економія та вироблення енергії
Вироби з високими показниками економії та вироблення енергії поліпшують енергоефективність і зменшують споживання виробами енергії; інші заходи


Збереження ресурсів
Проектування виробів за критерієм збереження ресурсів дозволяє скоротити кількість використовуваних матеріалів; проектування виробів за критерієм збереження ресурсів, які використовуються під час експлуатації; збільшення терміну експлуатації виробів; інші заходи

Придатність для повторного використання
Вироби, сконструйовані для повторного використання; проектування виробів, які легко розбирати; використання матеріалів, які легко піддаються повторному використанню; інші заходи

Безпечне користування й утилізація
Вироби, які можна використовувати й утилізувати безпечно
Відмова від використання речовин, які негативно впливають на здоров'я людини чи навколишнє середовище; інші заходи

Використання екологічно безпечних матеріалів і пристроїв
Вироби, які використовують екологічно безпечні матеріали і пристрої
Використовувати перероблені матеріали / пластики на основі біомаси; інші заходи

Екологічна свідомість
щодо використання батарейок тощо

Вироби, у яких використовуються батарейки, екологічно-свідомі вказівки у керівництві та на упаковці
Зменшення кількості упаковки виробів; проектування виробів, які дозволяють легко замінити батарейки; інші заходи

Відображення екологічної інформації на виробах
Вироби, які виявляють екологічні показники та інформацію
Одержання екологічних сертифікатів; аналіз життєвого циклу оснащення; інші заходи

«Зелені» заводи

У 2003 році компанія Sharp запровадила сувору систему оцінювання своїх заводів по цілому світі і свідомо піддавала їх суворій внутрішній перевірці. У разі дотримання ряду суворих вимог до збереження довкілля, починаючи від оборотного використання дощової води й закінчуючи відмовою від вивезення відходів на звалища, заводам зараховуються певні бали. Метою цього заходу є отримання статусу суперзеленого заводу, для якого потрібно набрати найвищий бал. У 2009 році статус суперзелених було надано всім заводам Sharp у Японії, причому найвищий бал набрав високотехнологічний завод Sharp у м. Камеяма (префектура Міє, о-в Хонсю). Більшу частину використовуваної у виробництві електроенергії завод отримує з власної дахової сонячної електростанції потужністю 5,2 МВт, яка є однією з найбільших в Азії. Решту необхідної електроенергії завод виробляє на суперсучасній газовій ТЕЦ, відхідна вода якої використовується і для підігріву води в системі опалення, і для кондиціонування повітря.

У липні 2006 року цей статус одержав завод Sharp в Ельзасі (Франція), який виробляє звичайні і багатофункціональні принтери. Однією з головних сильних сторін екологічної політики цього заводу є суворі вимоги до сортування відходів. Починаючи з 2004 року, всі відходи — батарейки, пластик, неонові стрічки, папір, скло чи дерев'яні піддони — збираються і складаються окремо. Завод зробив також поступ у розвитку ланцюжка постачання і логістиці. Перейшовши на новий тип картону, він удвічі скоротив кількість упаковки (за вагою — на третину), що у свою чергу зменшило вимоги до вантажності транспорту і витрату пального.

Екологічні заходи компанії Sharp на заводі з виробництва сонячних батарей і мікрохвильових печей у м. Рексем (Північний Уельс, Велика Британія), також стали визначною подією. У 2008 році цьому заводу було присуджено премію Уельсу «Бізнес і екологічна стійкість» на визнання значного поступу заводу до екологічно безпечного та стійкого майбутнього. На заводі введено нові виробничі процеси, у яких особливу увагу приділено ефективному використанню ресурсів, а також прийманню і повторній переробці старих виробів.

Сертифікація

Екологічний сертифікат

Існують різні екологічні сертифікати, які присуджуються за різні ступені екологічної свідомості, які виявлено у виробі. Кандидати на одержання цих сертифікатів мають відповідати високим вимогам. Нема потреби говорити, скільком виробам компанії Sharp надано екологічні сертифікати, наприклад «Blue Angel».

 • Blue Angel

  Знаком «Blue Angel» відзначаються вироби, які є екологічно безпечними за рядом критеріїв. Зокрема, вони повинні економно використовувати енергію, викидати мало хімічних речовин, створювати мало шуму і мати екологічно безпечну конструкцію. Повний перелік сертифікованих виробів див. за адресою:

Правила

Звичайно ж, компанія Sharp вживає активних заходів з дотримання чинного законодавства країн Європи, наприклад щодо реєстрації хімічних речовин (REACh), відходів електричного та електронного обладнання (WEEE) чи обмежень на використання певних небезпечних речовин в електричному й електронному обладнанні (RoHS).

 • REACh

  REACh — це скорочена назва регламенту Європейського Союзу (EC 1907/2006) про правила реєстрації, оцінювання, санкціонування й обмеження використання хімічних речовин, який набув чинності 1 липня 2007 року.

  Однією з цілей цього регламенту є поліпшення, у рамках загальної схеми стійкого розвитку, рівня захисту здоров'я людини та навколишнього середовища від ризику, пов'язаного з хімічними речовинами. Компанія Sharp підтримує цю мету і, згідно з Кодексом поведінки компанії Sharp, докладає активних зусиль щодо дотримання цього регламенту.

  Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт:

  SDS (паспорт безпеки)

  SDS (паспорт безпеки) описує властивості хімічної речовини та заходи, яких слід уживати в аварійних ситуаціях із цією речовиною чи виробами, які її містять. Це допомагає правильно розуміти хімічні властивості цієї речовини і безпечно користуватися виробами, які її містять.

  Для отримання додаткової інформації про паспорти безпеки Sharp відвідайте веб-сайт:

 • RoHS

  Використання небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні регламентується директивами RoHS 2002/95/EC і 2011/65/EU, які обмежують використання важких металів, як-от свинцю, ртуті, кадмію чи хрому шестивалентного, а також антипренів.

  Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт:

 • Відходи електричного та електронного обладнання

  Наявність цього знаку означає, що по закінченні терміну експлуатації цей виріб слід викидати окремо від звичайних побутових відходів. Чорна риска означає, що виріб було випущено на ринок після 15 серпня 2005 року. Тоді набуло чинності законодавство ЄС, яке вимагає належного поводження, утилізації та повторної переробки таких відходів із метою мінімізації кількості сміття, яке потрапляє на звалища. Відтак, допоможіть захистити довкілля, належним чином викидаючи відходи, та подбайте про правильне поводження з ним, щоб запобігти потенційному негативному впливу на довкілля і здоров’я людини, який міг би відбутися у протилежному випадку.

  Батарейки чи акумулятори, якими було оснащене електричне або електронне обладнання, що вийшло з експлуатації, також підлягають окремій утилізації згідно з вимогами місцевих органів влади. Електричні відходи можна здати у заклади, організовані місцевими органами влади, на майданчики для великогабаритного сміття чи у місцевий магазин, якщо ви маєте намір купити аналогічний новий виріб.

  У країнах за межами ЄС: Викиньте виріб, дотримуючись місцевих і загальнодержавних правил.

  Що стосується утилізації та методів поводження з відпрацьованими картриджами з тонером Sharp та іншими витратними матеріалами від багатофункціональних пристроїв Sharp, майте на увазі, що

  з такими відходами слід поводитись відповідно до законодавства, яке діє у регіоні їх виникнення. Рекомендуємо звертатись у цих питаннях до компетентних постачальників послуг (наприклад, сміттєпереробних підприємств), а якщо потрібно, попросити про підтримку місцеві органи влади.

 • Акумулятори

  Батарейки і товари щоденного вжитку, які можуть згубно вплинути на довкілля у разі неправильного збирання і переробки по закінченні терміну експлуатації. Переробка батарейок дозволяє вилучати цінні матеріали, які надалі використовуватимуться для виробництва інших виробів.

  Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт:

 • Добровільна угода ЄС

  Sharp є компанією з екологічним мисленням і з великим доробком екологічних удосконалень продукції. Сама компанія Sharp бере участь у європейському «Добровільному договорі промислових підприємств щодо обладнання з візуалізації». Таким чином, компанія Sharp робить внесок у План дій ЄС з підвищення енергоефективності, поліпшуючи екологічні показники своїх виробів, особливо в частині ефективності використання ресурсів і енергії.

  Споживачі отримують користь не тільки від користування екологічно досконалішими виробами, а й від більш усвідомлених рішень про придбання виробів на підставі інформації про їхні екологічні показники. Таку інформацію подано в екологічній декларації згідно зі стандартом ECMA370 на сторінці виробу для кожної країни в розділі «Підтримка і завантаження».