Стратегія у галузі охорони навколишнього середовища
«Зелені» вироби
У компанії Sharp називають свої екологічно відповідальні вироби «зеленими виробами» (GP).
«Вказівки з екологічно безпечної продукції», у яких визначено критерії розробки і конструювання за сімома принципами, використовуються у відділах проектування продукції ще з 1998 року. Аналогічно, свої екологічно свідомі пристрої компанія називає «зеленими пристроями» (GD). Щодо них прийнято «Вказівки з екологічно свідомих пристроїв», які застосовуються всіма відділами конструювання пристроїв, починаючи з 2004 року.
Розробляючи такі вироби і пристрої, компанія Sharp встановлює конкретні цілі відповідно до стандартів з GP та GD, сформульованим на основі вказівок з екологічно безпечної продукції та пристроїв. На стадіях дрібносерійного та серійного виробництва визначається, наскільки добре насправді виріб чи пристрій відповідає цим цілям; виробам і пристроям, які насправді відповідають цим стандартам, надається статус «зелених».
Стандарти GP і GD, які є еталоном цілей розробки, щороку переглядаються і коригуються у бік посилення норм з метою подальшого поліпшення екологічних характеристик виробів і пристроїв.
Принципи створення «зелених» виробів
Економія та вироблення енергії
Вироби з високими показниками економії та вироблення енергії поліпшують енергоефективність і зменшують споживання виробами енергії; інші заходи
Збереження ресурсів
Проектування виробів за критерієм збереження ресурсів дозволяє скоротити кількість використовуваних матеріалів; проектування виробів за критерієм збереження ресурсів, які використовуються під час експлуатації; збільшення терміну експлуатації виробів; інші заходи
Придатність для повторного використання
Вироби, сконструйовані для повторного використання; проектування виробів, які легко розбирати; використання матеріалів, які легко піддаються повторному використанню; інші заходи
Безпечне користування й утилізація
Вироби, які можна використовувати й утилізувати безпечно
Відмова від використання речовин, які негативно впливають на здоров'я людини чи навколишнє середовище; інші заходи
Використання екологічно безпечних матеріалів і пристроїв
Вироби, які використовують екологічно безпечні матеріали і пристрої
Використовувати перероблені матеріали / пластики на основі біомаси; інші заходи
Екологічна свідомість
щодо використання батарейок тощо
Вироби, у яких використовуються батарейки, екологічно-свідомі вказівки у керівництві та на упаковці
Зменшення кількості упаковки виробів; проектування виробів, які дозволяють легко замінити батарейки; інші заходи
Відображення екологічної інформації на виробах
Вироби, які виявляють екологічні показники та інформацію
Одержання екологічних сертифікатів; аналіз життєвого циклу оснащення; інші заходи
«Зелені» заводи
У 2003 році компанія Sharp запровадила сувору систему оцінювання своїх заводів по цілому світі і свідомо піддавала їх суворій внутрішній перевірці. У разі дотримання ряду суворих вимог до збереження довкілля, починаючи від оборотного використання дощової води й закінчуючи відмовою від вивезення відходів на звалища, заводам зараховуються певні бали. Метою цього заходу є отримання статусу суперзеленого заводу, для якого потрібно набрати найвищий бал. У 2009 році статус суперзелених було надано всім заводам Sharp у Японії, причому найвищий бал набрав високотехнологічний завод Sharp у м. Камеяма (префектура Міє, о-в Хонсю). Більшу частину використовуваної у виробництві електроенергії завод отримує з власної дахової сонячної електростанції потужністю 5,2 МВт, яка є однією з найбільших в Азії. Решту необхідної електроенергії завод виробляє на суперсучасній газовій ТЕЦ, відхідна вода якої використовується і для підігріву води в системі опалення, і для кондиціонування повітря.
У липні 2006 року цей статус одержав завод Sharp в Ельзасі (Франція), який виробляє звичайні і багатофункціональні принтери. Однією з головних сильних сторін екологічної політики цього заводу є суворі вимоги до сортування відходів. Починаючи з 2004 року, всі відходи — батарейки, пластик, неонові стрічки, папір, скло чи дерев'яні піддони — збираються і складаються окремо. Завод зробив також поступ у розвитку ланцюжка постачання і логістиці. Перейшовши на новий тип картону, він удвічі скоротив кількість упаковки (за вагою — на третину), що у свою чергу зменшило вимоги до вантажності транспорту і витрату пального.
Екологічні заходи компанії Sharp на заводі з виробництва сонячних батарей і мікрохвильових печей у м. Рексем (Північний Уельс, Велика Британія), також стали визначною подією. У 2008 році цьому заводу було присуджено премію Уельсу «Бізнес і екологічна стійкість» на визнання значного поступу заводу до екологічно безпечного та стійкого майбутнього. На заводі введено нові виробничі процеси, у яких особливу увагу приділено ефективному використанню ресурсів, а також прийманню і повторній переробці старих виробів.
Сертифікація
Екологічний сертифікат
Існують різні екологічні сертифікати, які присуджуються за різні ступені екологічної свідомості, які виявлено у виробі. Кандидати на одержання цих сертифікатів мають відповідати високим вимогам. Нема потреби говорити, скільком виробам компанії Sharp надано екологічні сертифікати, наприклад «Blue Angel».
Правила
Звичайно ж, компанія Sharp вживає активних заходів з дотримання чинного законодавства країн Європи, наприклад щодо реєстрації хімічних речовин (REACh), відходів електричного та електронного обладнання (WEEE) чи обмежень на використання певних небезпечних речовин в електричному й електронному обладнанні (RoHS).